متوسطه دوم(نظری)

اپلیکیشن هم‌درس

هم‌درس، به‌عنوان سرویس آموزش مبتنی بر تمرین تراز، یک اپلیکیشن هوشمند است که سطح یادگیری دانش‌آموزان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این نرم‌افزارِ کاربردی با بهره‌گیری از سوالات بی‌شماری که اطلاعات تمام مباحث درسی را دربرمی‌گیرند و بر اساس سطح دشواری دسته‎بندی‌ شده‌اند، نقاط قوت و ضعف دانش‎‌آموزان را تشخیص می‌دهد. سپس با ارائه‌ی یک برنامه‌ی حساب‌شده‌ی تمرین‌دهی، با توجه به سطح یادگیری هر دانش‌آموز، به او کمک می‌کند تا نقاط ضعف خود را پوشش داده و از تکرار اشتباهات خود در طی سال‌های تحصیلی اجتناب کند. ازجمله مزایای اپلیکیشن هم‌درس، مدیریت زمان و ثبت برنامه‌ی مطالعاتی هر دانش‌آموز است.

سامانه مدیریت آموزش تراز

سامانه تراز یک سامانه مدیریت آمزوش است که به مدارس و مراکز آموزشی کمک می کند ارتباط بهتری را در بستر آنلاین با دانش آموزان و اولیا و معلمان خود برقرار کنند. سامانه تراز کمک می کند نقطه ضعف های دانش آموز در هر موضوع درسی مشخص شده و سپس با ارائه تمرین بیشتر از بانک سوالات خود در آن موضوع کمک می کند دانش آموز به حد شایستگی لازم در آن مطلب برسد. سامانه تراز با امکاناتی همچون اتوماسیون آموزشی مدارس،آزمون ساز، بانک سوال و آزمون آنلاین کلاس آنلاین و تکلیف آنلاین و صدور کارنامه و گزارش های مختلف به بهتر شدن کیفیت آموزش کمک می کند

نرم افزار ماهک

«ماهک» یکی از استارتاپ‌های موسسه فرهنگی هنری دبستانی‌ها است که اپلیکیشن کتاب‌خوان کودک و نوجوان خود را به‌منظور توزیع هدفمند محتوای دیجیتال در اسفندماه 1397 رونمایی نمود. ایدۀ اصلی این مجموعه، بازفرآوری و ارائۀ مجدد انبوهی از محتواهای تولید شده توسط دستگاه‌های فرهنگی و توزیع رایگان و سریع آنها از طریق فضای مجازی برای تمامی کودکان و نوجوانان فارسی زبان بوده است.

اپلیکیشن بینا

اپلیکیشن کتابهای درسی برای کتابهای درسی دبستان و دبیرستان پایه 6-1 قران پایه 1 فارسی پایه 7 عربی پایه 10-7 انگلیسی این اپلیکیشن ها با استفاده از PDF کتابهای ذکر شده برای موبایل های هوشمند و تبلت به عنوان یک معلم همراه تهیه شده. با لمس کردن (Touch) روی هر کلمه، پاراگراف و صفحه، صدا و تصویر آن شنیده و دیده می شود.

کتاب تعاملی ویرا

کتاب تعاملی ویرا، یک سامانه تحت وب و آنلاینه که نسخه الکترونیک کلیه کتابهای درسی رو شامل میشه و برای درس به درس کتب درسی محتوای آموزشی و کمک آموزشی منطبق بر صفحات کتاب را در دسترس دانش آموزان و معلمان قرار میده. همچنین بازی های آموزشی و ابزارهای کمک آموزشی متنوعی برای مباحث مختلف درسی طراحی و پیاده سازی شده که به فهم بهتر و یادگیری مباحث درسی کمک زیادی می کنه. ابزارهای تدریس و آموزشی زیادی هم در اختیار معلمان قرار گرفته تا بتونن تدریس آسان تر و بهتری داشته باشند.

سامانه مدیریت آموزشی LMS آقااجازه (onlinePlace)

شرکت دانش بنیان و خلاق دانش گستران زمان نو با برند «آقااجازه» در سال 95 با توجه به نیاز حوزه آموزش، اقدام به راه اندازی سیستم یکپارچه LMS با نام تجاری OnlinePlae نموده است و با توجه به گران بودن این سرویس در ایران برای گسترش این خدمات و یکسان بودن خدمات آموزشی به مدرسین و آموزشگاه ها، مدارس و دانشگاه ها، این سرویس را با کمترین هزینه ارائه می دهد. این سیستم بصورت یکپارچه بوده و توسط تیم فنی شرکت پیاده سازی و برنامه نویسی شده است و از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به کسب عنوان دانش بنیانی شده است. نرم افزار LMS یا مدیریت آموزش الکترونیکی با هدف تامین نیاز به آموزش از راه دور کلیه چرخه

مدرسینو

استارتاپ مدرسینو ( تحت مشاورت منتورهای ارشد اجوتک ) ، با هدف حضور در جنبش نرم افزاری مورد انتظار سند چشم انداز و نقشه جامع علمی کشور و نقش آفرینی در تحقق اهداف اسناد راهبردی نظام جامع فناوری اطلاعات کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حوزه توسعه سیستم های مدیریت یاددهی- یادگیری مبتنی برفناوری اطلاعات وارتباطات و پیاده سازی آموزش های مجازی و راه دور بر سکوهای بومی ، قدم نهاده است . نگاه مدرسینو در تامین ویژگی های مورد نیاز یک سیستم مدیریت یادگیری جامعیت داشته و امکان خدمت رسانی به هر نوع مرکز آموزشی ، مدرسه ، و آموزشگاه را مهیا و قابل سفارشی سازی نموده است .

سامانه مطالعات برنامه درسی راهبردی

سامانه مطالعات برنامه درسی راهبردی SCS-mdc-hamrah-Institute.com هدف: ایجاد و کاربست فضای تعاملی آموزش, پژوهش, مشاوره, برنامه ریزی, سنجش و ارزشیابی برای تنوعی از مخاطبان دیدگاه مطالعات برنامه درسی راهبردی, الگوی برنامه ریزی چندبعدی و بسته های یادگیری مبتنی بر این مبانی نظری از دوره کودکی تا آموزش عالی و برزگسالان است.